E-Fatura Hizmetleri

E-Fatura Hizmetleri

Çalışma Hakkında

E-Fatura Hizmetleri

 

            Faturaların kaybolma ihtimallerini ortadan kaldıran ve teknoloji destekli bir sistem olan e-fatura kullanıcılarına büyük ölçüde avantajlar sağlayabilmektedir. Bu nedenle hizmetin avantajlarından faydalanmak isteyen firmalar, vakit kaybetmeden bu hizmetleri almak için harekete geçebilir.

 

 E-Fatura Avantajları Nelerdir?

 

            E-fatura sistemine kayıt olduğunuz takdirde, firmanıza maliyet yönünden avantaj sağlayabilirsiniz. Kağıt, postalama, arşivleme gibi çeşitli operasyonel işlemlerden kurtulmuş olursunuz. En önemlisi, faturalarınızı hızlıca hazırlayıp, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Canınız istediğinde eski zamanlardaki faturalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Eski faturalarınızı ararken, yığınla dosyanın içinde kaybolmaz ve perişan olmazsınız. Faturalarınıza ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız tek şey internettir. Telefon, bilgisayar veya tabletten bağlanabileceğiniz internet sayesinde, ister eski ister yeni faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

            Firmalar isteklerine göre, e-faturalarını muhasebe sistemleri ile entegre etme fırsatına sahiptir. Müşteriler de firmanın faturalarını istedikleri zaman görebilir. E-faturanın bir diğer avantajı ise, çevreci olmasıdır. Kağıt tüketimini azalttığından çevreye de katkı sağlayan bir sistemdir. Dolayısıyla bu sisteme geçtiğinizde, çevreye ufak da olsa bir yararınız olacaktır.

 

 E-Arşiv Uygulaması Nedir?

 

            Gelişen teknoloji ile birlikte e- fatura sisteminin dışında, e-arşiv-ön muhasebe programlarına özel yazılımlar da geliştirilmeye başlanmıştır.

 

            Web tabanlı iş uygulamaları arasında yer alan e -arşiv ve ön muhasebe sistemleri kişi ve kurumların büyük ölçüde işini kolaylaştırmaktadır. E- faturada olduğu gibi e-arşivde de internet üzerinden bir hizmet sağlanmaktadır. Çeşitli ihracat işlemlerinde kullanılmakta olan e-arşiv uygulaması, firmaların tercih ettiği bir yöntemdir. İnternet üzerinden mal satışı yapmakta olan firmaların kullandığı e-arşiv uygulaması geliri belirli bir rakamın üzerinde olanlar için zorunlu olabilmektedir. Dolayısıyla bu kapsamda iş yapan kişi veya kurumların e-arşiv uygulamasına geçmesi gerekmektedir.

 

            E-arşiv uygulaması, bütün faturalarınızı elektronik bir ortamda hazırlayabilmenize olanak tanıyan bir sistemdir. Girilen bilgiler yine elektronik ortamda muhafaza edilmektedir. Çok sayıda fatura kullanan firmalar için de oldukça avantajlıdır. Hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. E-arşiv uygulaması, hizmet sağlayan kurumlar ve e-ticaret sitelerinin kullanmış olduğu bir sistemdir. Projelere ve ihtiyaçlara uygun olarak başka programların da geliştirilmesi mümkündür. Dolayısıyla kişi ve kurumlar, ihtiyaçları doğrultusunda web tabanlı yazılımları tercih edebilir.

 

Çalışmanın Kapsadığı Hizmetler